مزوتراپی لاغری

لاغری

مزوتراپی تکنیکی است که شامل تزریق ویتامین، آنزیم، هورمون و عصاره گیاهان است و برای جوان سازی، سفت کردن شل شدگی های پوست و از بین بردن چربی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این روش تقریبا برای تمام قسمت های بدن که چربی ذخیره کرده اند، قابل انجام است اما اکثرا برای بخش هایی مانند شکم، باسن، بازو ها و پاها کاربرد دارد. پس از تزریق، مواد مزوتراپی سلول های چربی (همان سلول هایی که موجب ایجاد سلولیت می شوند) را هدف قرار می دهد. در نتیجه این چربی ها شروع به آب شدن کرده و در اکثر مواقع برای همیشه از بین می روند. این روند، یعنی از بین رفتن تمام چربی های آن منطقه زمان بر بوده و چندین هفته پس از تزریق اتفاق می افتد.

ماده شیمیای موجود در محلول مزوتراپی لاغری (فسفاتیدیل کولین) کاملا ماده‌ای بی‌خطر است که اکثر پزشکان دوز بالای این ماده را در درمان کلسترول بالا استفاده می‌کنند. اما چگونگی انجام این کار از طریق سوزن تزریق مزوتراپی خیلی نازک و در اندازه سوزن‌هایی که در طب سوزنی استفاده می‌شود صورت می گیرد. ابتدا قبل از تزریق مزوتراپی محل درمان را بی‌حس می‌کنند این بی حسی برای افرادی که حساس نیستند با یخ هم امکان پذیر است بعد از این مرحله تزریق صورت می گیرد. موقع تزریق نیز سوزش خفیفی ایجاد می‌شود که قابل تحمل است.بعد از انجام تزریق در محل چربی‌های اضافی، پیوند مولکولی چربی‌ها ساختارشان از دست رفته، متلاشی شده و چربی ها تجزیه می‌شوند و از حالت جامد به مایع تبدیل می‌شوند. مدت انجام عمل مزوتراپی لاغری در حد معمول حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. بدن بعد از گذشت چند هفته از تزریق، ضایعات چربی را از طریق سیستم‌های تصفیه مانند کبد و روده‌ها خارج می‌کند. اکثر بیماران نتایج بهبود در چهار هفته را مشاهده می‌کنند .

فواید مزوتراپی

مزوتراپی لاغری برای نواحی زیر انجام میگردد:

مزوتراپی بازو

یکی از مناطق بدن که در برخی از افراد با رژیم‌های سنگین لاغری نیز چربی خود را از دست نمی‌دهند بازوها هستند. مزوتراپی لاغری بازو یکی از روش های سریع و بی خطر می باشد .

مزوتراپی غبغب

مزوتراپی که درقسمت صورت تزریق می‌شود می‌تواند روشی مناسب و بدون خطر و درد برای از بین بردن چربی‌های این ناحیه باشد و این ناحیه از صورت شما را خوش‌فرم و خوش‌تراش‌تر جلوه دهد.

مزوتراپی شکم

شاید بتوان با گرفتن رژیم لاغری و نیز ورزش از شر چربی‌های این ناحیه تا حدودی خلاص شد ولی در برخی از افراد این امکان وجود ندارد و یا توانایی گرفتن رژیم غذایی و یا ورزش کردن را ندارند و دوست دارند هرچه سریع‌تر از شر این چربی‌ها خلاص شوند که در این صورت بهترین روش استفاده از روش‌های غیرتهاجمی لاغری موضعی است که یکی از آن‌ها و جدیدترینش مزوتراپی لاغری می‌باشد.

مزوتراپی پا

سلولیت، تجمع ناهموار چربی در زیر پوست است که مستعدترین ناحیه از بدن برای سلولیت داخل و خارج ران‌ها می‌باشد. مزوتراپی لاغری که با استفاده از تزریق انجام می‌شود درمانی مناسب برای از بین بردن چربی‌های اضافی و تراش دادن ران‌ها می‌باشد.

هزینه

هزینه روش‌های غیرتهاجمی برای لاغری موضعی خیلی کم‌تر از روش‌های جراحی مانند لیپوساکشن، جراحی زیبایی شکم، و جراحی لیفت می‌باشد. در بین روش‌های غیرتهاجمی نیز هزینه مزوتراپی لاغری مقرون به صرفه تر می باشد.

عوارض

عوارضی که تا اکنون گزارش شده عبارتند از :

حالت تهوع ،درد، حساسیت ،تورم ، خارش ، قرمزی ، کبودی ، برآمده شدن محل تزریق ، علامت های تیره روی پوست ،جوش ، عفونت ، زخم.

مزوتراپی اساسا یک درمان زیبایی غیرقابل کنترل است که پزشکان می توانند بدون هیچ گونه آموزش رسمی و در محیط آب و هوایی به جای کلینیک انجام دهند. کمبود استاندارد برای فرمول مزوتراپی که در زیر پوست تزریق می شود نیز خطرات جدی سلامتی را برای بیماران ایجاد می کند، زیرا پزشکان بی تجربه می توانند ترکیب خود را تولید کنند. ميزوتراپي می تواند عوارض خفيف تا شديد، از جمله بثورات، لکه ها، ناهنجاري هاي پوستي و حتي عفونت ها را ايجاد کند.

مزوتراپی لاغری

برای رسیدن به نتیجه دلخواه و لاغری سریع ، لازم است درمان خود را حسب صلاحدید پزشک ادامه دهید  . برخی بیماران حتی پس از اولین جلسه نتایج را مشاهده می کنند و برخی دیگر نیاز به جلسات بیشتری برای مشاهده نتایج خواهند داشت . به مرور زمان و همزمان با ادامه جلسات ، دوستان و آشنایان بیمار معمولا از پیشرفت وضعیت ظاهری بیمار سخن خواهند گفت . در بسیاری از موارد مزوتراپی همراه با میکرونیدلینگ انجام می شود که تاثیر آن را دو چندان می کند .

پس از انجام مزوتراپی لاغری

مزوتراپی حدودا نیم ساعت به طول می انجامد و نیاز به هیچ گونه آمادگی خاص ندارد و پس از آن نیز فرد قادر به انجام کارهای خود خواهد بود. در صورت رعایت رژیم غذایی صحیح و ورزش ، نتایج مزوتراپی دائمی خواهد بود .

مزوتراپی -عوارض